روشن کردن درخت کریسمس با باتری گیاهی ساخته شده از کلم!

طراحان انگلیسی با استفاده از 1000 کلم بروکسل، یک باتری کاملا گیاهی طراحی کرده‌اند که می‌تواند تا یک ماه برق مورد نیاز برای روشن کردن 100 لامپ‌ ال‌ای‌دی کوچک را تأمین کند.

این باتری گیاهی متشکل از پنج سلول استوانه‌ای شکل است که درون هر استوانه 200 کلم بروکسل قرار داده شده است.

الکترودهای مس و روی در داخل کلم‌ها قرار داده شده‌اند تا بتوانند واکنش شیمیایی بین الکترودها ایجاد و جریان الکتریکی تولید کنند.

با استفاده از 1000 کلم بروکسل در پنج سلول استوانه‌ای شکل این باتری گیاهی، 63 ولت برق تولید شده که در باطری ذخیره می‌شود.

این میزان برق تولیدی می‌تواند تا یک ماه برای روشن نگه داشتن 100 لامپ ال‌ای‌دی درخت کریسمس مورد استفاده قرار بگیرد.

با توجه به استفاده از ولتاژ بسیار پایین مشابه تلفن، این باتری گیاهی کاملا بی خطر و ایمن است.

امکان نظارت بر ولتاژ تولید شده با کمک یک صفحه نمایش جداگانه وجود دارد و میزان انرژی تولیدی توسط کلم‌های بروکسل بصورت لحظه‌ای نشان داده می‌شود.

مدت دوام باتری به مدت زمان تازه بودن کلم‌ها بستگی دارد و تا زمانیکه سبزیجات تازه باقی بمانند، واکنش شیمیایی در الکترودها برای تولید برق ایجاد می‌شود.

بصورت تئوری می توان از همه میوه‌ها و سبزیجات برای تولید برق در این باتری گیاهی استفاده کرد، اما کارآیی کلم بروکسل بیش از سایر سبزیجات است.

هرچه میزان رطوبت و تازگی کلم‌ها بیشتر باشد، ایجاد واکنش شیمیایی در الکترودها افزایش پیدا می‌کند؛ در صورت کاهش میزان برق تولیدی می‌توان کلم های پلاسیده را با سبزیجات تازه‌تر تعویض کرد.

(271)

32-26

One comment on “روشن کردن درخت کریسمس با باتری گیاهی ساخته شده از کلم!

  1. حسیتی می‌گه:

    این مطلب خیلی جالب بود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *