زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ به روشی اعجاب انگیز

باتری های معمولی لپ تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از۱ تا ۲ سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شارژ خود را حفظ کنند.
در صورتی که باتری لپ تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار میتوانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری میتواند ۱ الی ۲ ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.
برای اینکار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید!کافی است باتری را به مدت ۱۴ الی ۱۵ ساعت در داخل فریزر قرار دهید! تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود! سپس باتری را ۳ الی ۴ بار شارژ و دشارژ نمایید.اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.
شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد، چرا که همانطور میدانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار می گیرند و جریان راحت تر عبور می کند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم را سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق یعنی ۲۷۳- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است) ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است.

(3977)

slide-gita

4 comments on “زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ به روشی اعجاب انگیز

 1. درود
  ممنون بابت این اطلاعات عجیب و جالب
  منتها باطری فریز شده را به لپ تاپ وصل کنیم؟ منجر به آسیب به لپ تاپ نخواهد شد؟
  بعداز اینکه از فریزر درآوردیم چقدر و چند ساعت باید در شارژ بگذاریم؟

  • مهندس حمیدرضا زارع می‌گه:

   سلام بعداز این که به دمای محیط در امد و شارژ بستگی به امپر منبع تغذیه وباطری شما دارد

 2. حمیدرضا زارع می‌گه:

  سلام باطریهای لیتیم که دوقطب آنها کاملا قطع شده را چه باید کرد؟

 3. مهندس حمیدرضا زارع می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان علاقه مند باید عرض کنم که در باطری های لیتیوم-یون قطعی از قطب مثبت هست همچنانکه پیشتر اشاره شد با یک سمبه طوری به قطب مثبت ضربه وارد کنید که باعث ترکیده گی و نشت مواد شیمیایی داخل باطری نشود. ضربه را از کم شروع کرده وتا وصل شدن ادامه دهید حتما جواب خواهید گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *